اینجا دنیای مشترک و زیبای ما مادرها است...برای شما و از شما پروانه های کوچولو مینویسیم که همه دنیای ما هستید...

 
چکاپ ۴ ماهگی لاريسا
نویسنده :
 آیدا مسروری
تاریخ :
 ۱۳۸٦/٩/۱٦
زمان :
 ۱٠:٤٠ ‎ب.ظ
نظرات ()

لاریسای من در ۴ ماهگی...

لاریسا رو یکشنبه بردم دکتر تا هم چکاپ ماهانه اش رو انجام بده هم واکسن بزنه.جریان واکسنش رو بعدا میگم الان میخوام قد و وزنش رو بنویسم:

-قد :۶۴ سانت. ۴ سانت رشد کرده.

-وزن: ۶.۵۰۰ . نیم کیلو اضافه کرده بود.

-دور سرش هم یک سانت زیاد شده فکر میکنم ۳۹ بود.

وقتی لاریسا رو گذاشتم روی ترازو تا وزنش کنه خیلی بامزه بود٬آخه پاهاش از ترازو زد بیرون!!و آویزون موند! خانوم دکترش خنده اش گرفته بود ٬ گفت: ماشالاه... قد رو ببین! عجب قدی داره.معلومه به مامانش رفته ها!!!( منو میگفت ها!) مامان به این قد بلندی و خوش هیکلی معلومه دخترش هم اینطوری در میاد دیگه!( به خدا اینارو دکتر گفت٬ من از خودم تعریف نمیکنم)

من:دیگه نگین خانوم دکتر٬خیلی هم من خوش هیکلم...

خانوم دکتر: چرا ؟! مامانی که بعد از یه زایمان اینقدر لاغر و خوب بمونه...(بازم میگم به خدا اینارو حمل بر خود ستایی ندونین٬ چون اصولا و اتفاقا من اصلا خودمو خوش هیکل نمیدونم...)

خلاصه تمام اینارو گفتم که بگم لاریسا بلند قده و دکتر گفت قدش ۹۰٪ منحنی رشده٬ وزنش هم ۷۵٪ از منحنی رشد.دور سرش هم بالای میانگینه . اما هنوزم به نظر من لاریسا بچه کپل مپلی به حساب نمیاد. یعنی خیلی چاق و تپل نشون نمیده. البته دکتر میگفت مال اینه که رشد قدش زیاد بوده.

 دیگه چه میشه کرد؟! مادر نردبون داشتن اینا رو هم داره دیگه!!!

خلاصه بعد از همه اینا نوبت واکسن شد.طفلکی چه گریه ای کرد .البته یه کم بعدش آروم شد چون من به قول خودم مثلا نیم ساعت قبلش بهش قطره استامینوفن داده بودم...

میگم مثلا ...چون ماجرا از این قرار بود:

وقتی رسیدیم مطب دکتر من به لاریسا قطره دادم تا راحت واکسن رو تحمل کنه٬ ساعت حدود ۵ که رسیدیم خونه٬ لاریسا که تو ماشین خوابش برده بود بیدار شد.

من اولش جرأت نمیکردم بهش دست بزنم ولی بعد دیدم نه...بچه ام کلی شاده و میخنده!!ان چنان پاهاشو جوع میکرد و میبرد بالا که انگار نه انگار! خلاصه کلی دست و پا زد و خندید و بازی کرد و منم خوشحال که آخ جون درد نداره و چقدر همه چی به خیر گذشت که ناگهان:

لاریسا : ... جیییییییییییییییییییغ

وای که ۲ ساعت و نیم چه به من گذشت ! از طرفی دلم براش کباب شده بود از طرف دیگه هم از زور کمر درد و خستگی داشتم از حال میرفتم. اصلا آروم نمیشد دیگه آخراش اینقدر گریه کرده بود که دیگه حال نداشت٬ ناله میزد

خلاصه...بالاخرا بابایی رسید و بغلش کرد یه کم بعدش هم مامان مینا رسید. من تو این فاصله بازم بهش قطره داده بودم

خلاصه بگذریم که تو بغل اونا چغدر گریه کرد...بالاخره مامانم خوابوندش٬ به عبارتی بهتره بگم از زور خستگی از حال رفت و خوابید.

حدود ساعت ۱۱ شب بود که بیدار شد .بهش شیر دادم و دیدم بازم بیقراره ٬ پیچیدمش تو یه پتو سفری و قنداق پیچش کردم تا پاش تکون نخوره٬  اما شروع کرد به گریه ٬گفتم وااای دوباره دردش گرفت  اومدم قطره بهش بده٬ نمیدونم چی شد که چشمم افتاد روش و خوندم که نوشته یک ماه بعد از باز کردن در قطره٬ دیگه قابل استفاده نیست قطره مال موقعی بود که واکسن دو ماهگیش رو زدیم .

واییی که چقدر ترسیدم گفتم حتما مسموم میشه! فوری زنگ زدم به عمه لاریسا و پرسیدم تو وقتی واکسن ۴ ماهگی امیر حسین رو زدی همون قطره ۲ ماه پیشش رو بهش دادی؟ گفت آره گفتم اما روی شیشه نوشته تا یه ماه بعد قابل استفاده است! گفت والا امیر هم اصلا با اون قطره آروم نشد همه اش گریه میکرد تا فرداش هم درد داشت و تب هم کرد.

قطع کردم و زنگ زدم به بیمارستان لاله و جریان رو گفتم٬ دکتر کشک گفت : قطره ۲ ماه پیش رو بهش دادی؟ مشکلی براش پیش نمیاد فقط اثری نداشته. بندازش دور یکی دیگه بهش بده.

وای ...خیالم راحت شد

خلاصه بابایی ۱۱ و نیم شب رفت داروخانه و یه قطره دیگه براش گرفت و بهش دادیم تا آروم شد و خوابید و خدا رو شکر دیگه هم مشکلی پیدا نکرد.

اینم از ماجراهای واکسن ۴ ماهگی لاریسا .قصه ما به سر رسید مامانی خرابکار لاریسا به خونه اش نرسید!!!

جالب اینجا بود که بابایی این دفعه از ترسش۲ تا قطره گرفت تا برای ۲ ماه دیگه دوباره مشکلی پیدا نشه!!کلمات کلیدی :


 
من آیدا هستم.مادر یه دختر ناز به اسم لاریسا و همسر یک مرد مهربان و دوست داشتنی به اسم رضا...به تازگی هم یه عضو جدید به خانواده مون اضافه شده به اسم سام ..روزگار خوبی رو در کنار هم تجربه میکنیم و من تصمیم دارم تلخی ها و شیرینی های این روزگار رو اینجا ثبت کنم تا از یاد نره.
 
   
   
   
   
   
   
 

 
 
تمام حقوق اين وب سايت و مطالب آن متعلق به لاریسا، سام و مامان آیدا مي باشد.
.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.

قالب وبلاگ

هاست لينوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سايت و قالب وبلاگ

طراحي وب

شارژ ایرانسل

فال حافظ